Наступна гра
Полісся
Буковина
25.09.2022 | 15:00 | Житомир
07.08.2017

​Віталій Лясковський: Задача на сезон — закріпитися в середині турнірної таблиці

Президент ФК “Полісся” розповів про проблеми команди у дебюті на професійному рівні, нових гравців та задачі на сезон.

- Стартував чемпіонат ІІ ліги. Після трьох невтішних поразок команда займає останнє місце в турнірній таблиці, не забивши поки жодного голу. Ми вилетіли з Кубку. Розумію емоції вболівальників, які так довго чекали на ІІ лігу. Але це лише початок. Попереду весь сезон і, переконаний, клуб ще встигне реабілітуватися.

На жаль, що виникли, але не з нашої вини, проблеми із оплатою вступного внеску і заявкою гравців. Але потрібно пам'ятати, що клуб на декілька тижнів, ще наприкінці аматорських виступів опинився без керівника і основних діючих адміністративних осіб. А як що побачити дати призначення нових керівників, то стає зрозуміло що і перехідний період був на ісполняючих обов'язки. Ось цих декількох тижнів нам просто не вистачило.

- В чому була проблема із заявкою гравців?

- Згідно регламенту, при підписанні першого професійного контракту, футболіст віком до 23 роки, повинен надати відкріплення з усіх команд і шкіл, за які грав до цього. Список гравців, сформульований тренерським штабом, був недостатнім, тому ми оперативно заявили молодих гравців нашої ДЮСШ 2000 р.н., щоб закрити усі “діри”, а кожен з них мав проблему з “откріпними” документами.

З 03.07.17 заявку перенесли на 06.07.17 з причини несформованості складу, з 6.07.17 на 8.07.17 перенесли з причини неможливості підготувати документи (дивіться вище).

Були питання з сторони: “А може не їхати на першу кубкову гру?”, “Може відбутися штрафними санкціями?”. Але не їхати і нічого не робити проще всього, і починати з цього у професійній лізі — неподобство. Було прийнято їхати на гру і на другу заявку 8.07.17 одночасно і тимчасово заявили молодь, щоб була можливість почати сезон разом з усіма командами ПФЛ, ми бачили, перший етап Кубку ми пройшли.

- Зараз усі ці проблеми вирішені, сподіваємося?

- Так перший склад з 14 гравців заявлено (хоча цього було недостатньо, тільки відносини з федерацією дали можливість грати у першій кубковій грі), зараз кількість гравців довели до 20тьох. Маємо повноцінний склад. Закриваються фінансові борги прошлочергового сезону гравцям. Переконаний, як би ми це на три-чотири дні раніше, то результат в Демні був би зовсім інший. Тепер лише від тренера залежить, як швидко він зможе привести команду до необхідних кондицій і отримати результат, щоб хлопці зігралися.

- Клуб не зумів підписати частину основних гравців. Чому так сталося?

- Це також ще одна наша проблема. Нам не вдалося залишити частину ключових гравців, таких як Слюсар та Єлісєєв, які вирішили залишитися в аматорських командах. Вони мають стабільну роботу, яку не захотіли втрачати. Не змогли підписати Романа Гусака практично по тій же причині. Він є студентом військового інституту та військовим-контрактником. В найближчі півтора роки жоден професійний клуб не зможе укласти з ним професійний контракт.

Разом з тим ми підписали ряд новачків, які, я певен, лише посилять команду — Олексієнко, Охріменко, Миколаюк, Чаус.

Хоча проблему з нападниками в нас все одно лишається ще з аматорів — найменша кількість забитих м'ячів на “аматорах” серед усіх команд обох в зон в сезон 2016-2017рр.

Зараз ми взяли на цю позицію молодого гравця Дмитра Демчика, вихованця житомирської ДЮСШ. Також залишився Олексій Михалюк і на нього клуб теж покладає великі надії. Він пройшов академію “Металіста” і непогано зарекомендував себе минулого сезону. Але обидва — і Демчик і Михалюк — молоді гравці, яким, можливо, потрібно дати шанс і час себе проявити. А тренеру — розкрити їх потенціал та навчити виконувати свої обов'язки на футбольному полі.

- Зараз в клуб перейшли одразу чотири гравця з ФК “Єдність” (Плиски). Чому саме ці гравці і чому така увага до Плисок?

- Коли я очолив ФК “Полісся”, головному тренеру Ігорю Левицькому були надані всі повноваження для формування колективу на ІІ лігу в межах того бюджету, який міг на це виділити клуб. Саме Ігор Левицький шукав гравців і вирішував, кого потрібно запрошувати в клуб (здійснював селекційну та тренерську політику клубу).

Ніхто ніяких перешкод йому з боку адміністрації не чинив. Тому ця четвірка — його рішення і ми покладаємося на компетенцію Ігоря Вікторовича в його рішеннях.

- А як тоді бути з принципом, що в команді мають грати виключно футболісти з Житомирщини?

- Цей принцип однозначно залишиться і в подальшому ми будемо намагатися його дотримуватися. В даному випадку, ще раз повторюся, рішення приймав головний тренер і часу на суперечки не було. Клуб потребував підсилення, тренер його знайшов. Після декількох розмов зі мною хлопці погодилися знизити свої фінансові умови і як наслідок, грати за клуб.

Важкі часи потребують важких рішень. Якщо житомиряни відмовляються грати за своє місто, а іногородні погоджуються на існуючі умови. Причому, та ж “Єдність”, не забувайте, фінішувала в трійці лідерів і гравці там сильні. Це, я вважаю, показник. Якщо тренер запросив, то гравці повинні мати достатню кваліфікацію.

Тобто в клубі не такі вже й погані умови, якщо люди згодні приїздити до нас з Києва?

- Вище я вже пояснив ситуацію. Спілкувався з представниками інших клубів, які зараз грають в ІІ лізі. В нас дійсно не найгірші умови по оплаті. А щодо новачків - буду дуже радий, якщо ці хлопці зможуть себе максимально у нас реалізувати і дати гарний приклад нашій молоді.

- Чи плануються ще підсилення до закриття трансферного вікна?

- Зараз в заявці клубу 20 футболістів і ми ще не вичерпали ліміт в 25 дозволених гравців, але є фінансовий ліміт, він вищий за прошлий рік, але він не “гумовий”. Однозначно працювати над посиленням потрібно.

- Які зараз задачі стоять перед клубом на цей сезон?

- Попри невдалий старт задачі в клубу не міняються. Після першого кола ФК “Полісся” має посідати місце не нижче сьомого в турнірній таблиці, після другого кола — не нижче шостого. Все це було озвучено тренерському штабу. Переконаний, що зараз у нас є всі можливості, щоб поставлених цілей досягти. Ми повинні закріпитися в лізі і не сидіти на дні таблиці.

Також команда в пошуках генерального спонсора.

Павло Шалфєєв для прес-служби ФК Полісся


Партнери
ГЕНЕРАЛЬНИЙ / ЕКСКЛЮЗИВНИЙ
Медіапартнери