Наступна гра
Полісся
Буковина
25.09.2022 | 15:00 | Житомир
16.05.2017

Юрій Ковальчук: Головне завдання жіночої команди ФК «Полісся» - зберегти в області талановиту молодь

Про навчально-тренувальні збори жіночої ФК «Полісся» (Житомир), найстаршого капітана та плани на наступні ігри розповів старший тренер команди Юрій Ковальчук.

– Юрію Івановичу, як відбулося створення жіночої команди «Полісся»?

– У минулому сезоні Житомирщину на всеукраїнському рівні представляла команда «Полісяночка», яка фінансувалася обласною федерацією футболу минулого скликання. Але тих коштів, які надавала тодішня федерація було не так багато. Команда не припинила існування тільки за рахунок самого бажання тренерського штабу на чолі з Олександром Сташенком.

Продовження життя житомирської жіночої команди відбулося після обрання Руслана Павлюка головою Житомирської обласної федерації футболу. Дав друге дихання та «підставив плече» для «Полісяночки» футбольний клуб «Полісся». Відповідно жіноча команда «Полісся» створена на базі ФК «Полісяночка».

Хотілося показати чого варті ті дівчата, які вже готові грати у великий професійний футбол. На сьогоднішній момент ми дуже плідно працюємо, адже багато людей зацікавлені в тому, щоби жіночий футбол існував у Житомирі.

На шкільному рівні дівчата ще мають змогу грати в футбол, але після закінчення школи футболістки йдуть за межі області, граючи за інші команди, або ж взагалі закінчують з футболом. Тому керівництво «Полісся» хоче, аби таких випадків не було.

– Розкажіть, будь ласка, який середній вік жіночої команди «Полісся»?

– Взагалі для участі в чемпіонаті України допускаються дівчата, яким виповнилось 15 років і старші. Що ж до нашої команди, то зазначу, що у ФК «Полісся» наймолодший гравець – Марина Сидорчук (2001 р.н.), а найстарша – капітан команди Галина Шпак (1983 р.н.), яка має двоє дітей, велике господарство та безмежну любов до футболу. Також у складі ФК «Полісся» є 15 дівчат, які виступали за «Полісяночку».

– Які завдання стоять перед тренерським штабом ФК «Полісся»?

– Головне завдання – розвивати майстерність гравців, зберегти кістяк команди, запрошувати потенційних новачків. Також займаємось пошуком спаринг партнерів для «Полісся».

На сьогоднішній момент намагаємось не втратити те підростаюче покоління, яке заявляє про себе в збірній області WU-14. З WU-14 ми спільно працювали на навчально-тренувальній базі, коли готувалися до першого матчу першості. Це доволі таки перспективні дівчата, які в цьому році ще не мають права грати, але є велика ймовірність того, що найближчим часом вони приєднаються до ФК «Полісся».

Чи є в команді житомирянки?

– На жаль, у команді «Полісся» взагалі немає представниць з м. Житомир. Чомусь місто ігнорує жіночий футбол.

Весь склад і збірних, і «Полісся» складається із різних регіонів Житомирської області – м. Овруч, де плідно працює Валерій Мелешко, далі йдуть вихованці з м. Коростень, є дівчата з Пулинського району (Віктор Корнійчук), у Любарі, Романові й Чуднові також є паростки для розвитку жіночого футболу, є окремі гравці з Андрушівського, Попільнянського районів. Троє дівчат «Полісся» – вихованки бердичівського футболу (Володимир Керносенко). Ми дорожимо кожною кандидатурою та чекаємо талановитих футболісток.

Тренери ФК «Полісся» збирають інформацію про всіх спортсменок області. Взагалі бажано проводити районні чемпіонати серед жіночих команд, адже саме там проявляються майбутні талановиті дівчата. Саме в районах можна побачити гравців, які хочуть грати в футбол і мають вже певні задатки для футбольної кар’єри.

– Як готувалася команда «Полісся» до матчів першості України?

– Провели лише навчально-тренувальні збори, адже не мали можливості провести повноцінний тренувальний процес. Хочу сказати, що ми в цьому плані не єдині, таку практику використовують й деякі команди з першості України.

Перший збір відбувся з 31 березня по 2 квітня на базі СДЮШОР «Полісся». Другі збори пройшли з 5 по 7 квітня.

На останньому зборі провели два контрольні поєдинки зі збірною Житомирської області WU-14, а на ранкових тренуваннях відточували майстерність у грі на верхньому поверсі та виконанні стандартних положень.

– Де проводить домашні матчі ФК «Полісся»?

– У цьому чемпіонаті ФК «Полісся» зіграє лише три матчі в першості – одна домашня гра та дві на виїзді (28.05, 04.06.). Перший матч відіграли на житомирському стадіоні «Спартак».

Додам, що цьогорічний чемпіонат буде перехідним-скороченим, пов’язаний із переходом на систему осінь-весна. Також ФК «Полісся» літом планує провести товариські поєдинки.

– Як потрапити до складу жіночої команди «Полісся»?

– Головне, аби було бажання. Все залежить від того наскільки дівчина любить футбол, які має навички гри та стан здоров’я.

Тренери команди переглянули вже багато гравців. Ми регулярно спілкуємось із нашими колегами «по цеху», які тренують дівчат у районних центрах Житомирської області. Якщо є якісь талановиті футболістки, то вони отримують виклик на збори до обласних збірних (WU-13, WU-14, WU-15, WU-16, WU-17) і, відповідно, до жіночої команди «Полісся».

– Юрію Івановичу, оцініть гру своїх підопічних у матчі проти «Колоса» (Вінницька обл.).

– У першому матчі була ставка на оборону з відповідними успішними контратаками. На жаль, це не спрацювало, ми не змогли досягнути позитивного результату. Через прикрі помилки кіпера і захисників команди пропустили три необов’язкові м’ячі.

В цілому гра проходила у рівній, напруженій боротьбі. Кінцевий результат у протоколі не відповідав ходу гри, не було колосальної переваги у діях команди-суперниці. Сподіваюсь, що у наступному матчі покажемо більш збалансований футбол.

– Поділіться, будь ласка, Вашими планами на наступні матчі.

– У будь-якому випадку здаватися ніхто не збирається. Перший негативний результат – урок із якого ми повинні зробити висновки.

У планах тренерського штабу перегляд відеоповтору гри наших суперниць, яка відбулась 8 квітня у м. Вінниця.

Також хочемо вийти максимально сконцентрованими на наступний матч і показати характер командної гри «Полісся».

Вікторія Левківська

Фото

Партнери
ГЕНЕРАЛЬНИЙ / ЕКСКЛЮЗИВНИЙ
Медіапартнери