Наступна гра
Полісся
Буковина
25.09.2022 | 15:00 | Житомир
09.07.2020

Сергій Шищенко: "Найголовніше завдання – створити команду однодумців, яка гратиме в сучасний, атакувальний футбол і радуватиме вболівальників"

Новим головним тренером ФК "Полісся" призначено Сергія Шищенка. Sportarena розпитала Сергія Юрійовича про те, що він побачив у Житомирі та яке враження це на нього справило.

Як Вас прийняли в Житомирі?

– Дуже тепло привітали, гостинно зустріли. Мені було дуже приємно – сама зустріч надихнула, так що хочеться швидше розпочати роботу.

– Чутки про ваш можливий прихід у "Полісся" з’явилися кілька днів тому, а коли насправді розпочався переговорний процес?

– Дійсно, кілька днів тому. Зустрілися з мером і спонсором. Мали досить змістовну бесіду стосовно команди, її гри, майбутнього старту в Першій лізі. На мене справило дуже гарне враження те, що керівництво клубу добре обізнане з грою та можливостями команди. Зійшлися в підсумку на тому, що "Полісся" повинне грати в сучасний, цікавий футбол. Мені повідомили, що я – один із кандидатів на пост головного тренера, а потім зателефонували й привітали з призначенням, запросивши на представлення.

– Зустріч із ЗМІ виявилася досить багатолюдною. Зараз, поки заборонене відвідування стадіонів вболівальниками, це і є мірило інтересу до команди?

– З цієї точки зору – так. Мене радує, що є велика увага та інтерес до "Полісся". Я ще раніше, дивлячись матчі команди в Другій лізі, для себе відзначав, що люди ходять на футбол, постійно цікавляться справами команди, чекають кожного матчу. У наші часи, коли відвідуваність чемпіонату загалом не радує, приємно бачити, що є такі міста, як Житомир, де футбол – як свято.

– Презентація відбувалася на центральному міському стадіоні, який багато років не приймає матчів, але зараз може повернутися на футбольну карту. Як оціните його реконструкцію і, зокрема, поле, яке вже готове?

– Хороший, затишний стадіон. Справді, відразу ж звернув увагу на газон – враження хороше, мені здається, тут буде дуже гарне поле. Стосовно самої реконструкції, тут ми маємо прислухатися до фахівців. Саме вони скажуть, коли реконструкція завершиться і на якому етапі вона зараз. Мене радує, що в Житомирі в плані футболу видно великі позитивні зрушення. Те, що було років два тому, і те, що є зараз, – це дві великі різниці, як-то кажуть. На сьогодні в розпорядженні команди є "Спартак-Арена" зі штучним покриттям, готується центральний стадіон. Це гарна новина, і вона дуже надихає після того, як у місті багато років не було футболу. А мене радує, що "Полісся" – це зростаючий проект, який має майбутнє та перспективи.

«На сьогодні Полісся покинули…»

– Попередній команді "інкримінували" не дуже привабливий стиль гри. Перед Вами також ставили певні вимоги щодо ігрового стилю та манери?

– Мені про це невідомо – не можу судити, бо не маю відповідної інформації. Щодо моєї бесіди з керівництвом клубу, мером і інвестором, то вони, безперечно, розповіли, яким бачать майбутнє клубу, гру "Полісся", філософію клубу в плані комплектації, стратегії розвитку. Я, зі своєї сторони, виклав своє бачення. Вочевидь, наші ідеї співпали.

– Відомо, що в розпорядженні клубу було 22 гравці, але планувалося суттєво посилити команду перед підвищенням у класі. Ваші враження співпадають: потрібні зміни?

– Передовсім, я познайомлюся з колективом і подивлюся на хлопців у роботі. Тільки після цього будуть робитися висновки й прийматися – кадрові рішення. Думаю, це буде правильно. Стосовно моїх вражень, то я чимало матчів чемпіонату України дивився, і з того, щоб бачив у виконанні "Полісся", мені сподобалося, як діяли гравці, як вони боролися на полі. Ясна річ, можуть мати місце тактичні чи позиційні помилки – але вони можуть бути виправлені. В цілому ж, команда успішно діяла в сезоні й досягнула того, що має зараз, своєю грою. Тому заслуговує на повагу.

Зміни, безперечно, будуть, але я подивлюся, які у нас на сьогодні можливості, які позиції вимагатимуть втручання. Самі розумієте, зараз дуже непростий, особливий сезон. У когось він закінчився, а десь ще триває. Є цікаві футболісти, але у когось зараз саме в розпалі кінцівка сезону, діють контракти. Так що поки що про конкретику говорити рано, але процес уже йде.

– Стало відомо, що досвідчений нападник, не встигнувши й дебютувати в "Поліссі", перейшов у аматорський ЛНЗ-Лебедин.

– Так, можу підтвердити. На сьогодні "Полісся" покинули воротар Мозіль, півзахисник Боровець і форвард Ковпак.

– Друга ліга достроково обірвала сезон і тепер вимушена спостерігати, як грають Favbet Ліга та Перша ліга, а також аматори. У цьому криється проблема?

– Ясна річ. По-перше, це питання термінів змагань. По-друге, розуміння, що пауза між чемпіонатами буде нетривалою. І чи вистачить новачкам, які, можливо, прийдуть із ліг, що догравалися, часу на те, щоб влитися і з повними силами почати грати? Може, так. Може, ні.

«У Першій лізі треба бути в серединці. Для початку…»

– Сезон унікальний – і виклики, які він ставить перед усіма учасниками, також. А що відносно тренерського штабу?

– У цьому напрямку ведеться робота, і найближчим часом з ним визначимося. До речі, мені не сподобалися певні коментарі, мовляв, "що це він – десять років працює, а штабу свого не має". Маю, є люди, з якими ми не один рік грали й працювали, мої однодумці. Просто є певні особисті обставини, є зобов’язання перед іншими клубами. Це потребує часу на те, щоб вирішити питання й все погодити. Але роботу це не зупинить і навіть не затримає – це робочий момент, який буде вирішено скоро.

– І хто Ваші люди й ваші кандидати в штаб?

– Всіх поки що не назву в силу тих причин, про які говорили раніше. Ну, от, наприклад, я б хотів бачити в штабі Григорія Чурилова. Він наразі розвиває академію в Чернівцях. Як проведемо переговори – тоді офіційно оголосимо.

– Про які завдання говорили з керівництвом клубу?

– Найголовніше завдання – створити команду однодумців, яка гратиме в сучасний, атакувальний футбол і радуватиме вболівальників. Я таке формулювання всіляко вітаю: серйозний проект потребує вдумливої роботи. Зараз ми не робимо гучних заяв. Розуміючи, що "Полісся" готується підвищитися в класі, а Перша ліга зараз неймовірно конкурентна, нам сказано, що команда в новому сезоні повинна бути на 8-10 місцях, в серединці, а найголовніше – створити той фундамент, на якому можна буде готуватися до більших завдань. Все – поступово, і це правильно.

Повторюся, мене порадувала зустріч з мером і інвестором клубу. Ці люди розуміються на футболі і є максималістами. Вони не кажуть: бути на от такому місці, а там – будь що буде. Вони мріють вперше в історії вивести житомирський клуб в Прем’єр-лігу. І відчувається, що планомірно готують до цього і команду, і клуб в цілому. Я бачу будівництво інфраструктури, роботу над іншими клубними пріоритетами. Все повинно розвиватися синхронно і поступово.

– Ви покинули МФК "Миколаїв" у жовтні. Як провели цей час?

– Передовсім, відпочив, а потім багато часу присвятив самоосвіті. Десь 4-5 місяців вивчав англійську мову. Багато часу провів на стажуванні в першій команді ФК "Шахтар" (Донецьк) – дивився, як працює тренерський штаб, як проходить щоденна робота, як розвивають футболістів. Само собою, немало було прочитано й переглянуто із сучасної тактики футболу. Так що час вимушеної паузи та карантину провів із користю. Тепер не терпиться по-справжньому познайомитися з новою командою й розпочати роботу.

– І коли це буде?

– Запланували початок підготовки до сезону 2020/2021 на 13 число. Розпочнемо із усіх заходів, які треба провести у зв’язку з пандемією COVID-19, і якщо, дасть Бог, все буде в порядку – візьмемося за роботу. У нашому розпорядженні – наша база і наявні в місті Житомирі поля. Плануємо, ясна річ, ознайомитися із можливостями та проблемами колективу, провести контрольні матчі, переглянути потенційних новачків.

Фото

Партнери
ГЕНЕРАЛЬНИЙ / ЕКСКЛЮЗИВНИЙ
Медіапартнери