Наступна гра
Полісся
Буковина
25.09.2022 | 15:00 | Житомир
04.09.2020

Головний тренер ФК «Полісся» Сергій Шищенко про амбіції, потреби команди та готовність до сезону 2020/21

Незабаром ФК «Полісся» розпочне ігровий сезон 2020/2021 у Першій Лізі. За час карантину сталося багато змін: інший тренер, загадковий спонсор, втрата «старих» гравців та поява новачків.

Нещодавно «жовто-зелені» здобули перемогу над СК «Чайка» та пройшли перший попередній етап Кубку України з футболу, новий головний тренер Сергій Шищенко розповів виданню times.zt, що результатом матчу задоволений, але самою грою поки що ні: «Я задоволений тим, що все-таки ми почали офіційні ігри за 8 місяців та навіть більше, останній раз хлопці грали в листопаді, тому це дуже важливо, що ми почали сезон, і почали його з перемоги. Вона була складною, результатом я задоволений, грою — не зовсім. Напевно відчувалося у хлопців хвилювання, бо все-таки перший офіційний матч за такий довгий проміжок часу, відчувалася нерівність, десь ми зіграли не зовсім так, як потрібно було, але найголовніше, що ми перемогли в цьому матчі. В плані психології було дуже важливо перемогти в першому офіційному матчі, ми це зробили і пройшли далі в Кубок».

Майже два місяці пройшло з моменту представлення Сергія Шищенка команді, фанам та ЗМІ. За цей час тренер зумів пізнати краще гравців, побачити слабкі і сильні сторони: «Я вже практично півтора місяці працюю з командою. Звичайно, вже з багатьма гравцями познайомився, вивчив їх. Зрозуміло, що десь в плані футболу, я їх перелаштовую трохи, бо в мене інші вимоги і погляди на футбол. Спочатку їм було складно, як фізично, так і психологічно, бо довгий час вони були без футболу. Важко було й сприймати нову інформацію, але я задоволений, як вони зараз її сприймають, частково задоволений виконанням, бо все ж таки хочеться, щоб ми краще грали, діяли, і показували кращі результати ніж показуємо зараз. Я казав, що хочу грати в атакувальний футбол, і звичайно потрібен баланс, щоб у нас була і гарна оборона, і ми добре могли атакувати. У нас це виходить, порівняно з тим, як ми починали наш збір, і як пройшли перші контрольні ігри. Видно, що команда стала більш дисциплінованою, більше розуміють, як потрібно атакувати та обороняти в тих чи інших ситуаціях. Звичайно, є помилки, вони будуть завжди, але ми повинні працювати так, щоб їх мінімізувати і зробити нашу гру ще кращою».


За час карантину у футбольній команді відбулися зміни у складі. Лави «поліських вовків» покинули одні з найбільш улюблених гравців, зокрема й капітан Євгеній Немтінов. Але тренер запевняє, що заміну колишнім гравцям вже знайшли, зокрема обрали й нового капітана: «Ще до мого представлення пішло кілька гравців. Це Боровець, Мозіль, Ковпак. Коли я вже розпочав працювати, побачив і оцінив можливості деяких гравців. І теж всім відомо, що команду покинув Корохов, Мосіюк, Задерецький, Терзі, і Немтінов перейшов в „Агробізнес“. Є втрати, але так само ми намагалися посилити команду тими гравцями, які були нам доступні, і яких ми хотіли бачити. Не вдалося нам запросити всіх, кого хотіли, але я вважаю, що посилились тим, ким могли. Потрібний час, є проблеми в тому, що деякі хлопці, які були з самого початку зборів більш зіграні, а хлопці, які лише вливаються у колектив, їм треба час, щоб зрозуміти гру, перелаштуватися. Чемпіонат вже ось-ось розпочнеться, і це трохи турбує, але нічого страшного, ми справимося, я гадаю, багато команд у такій ситуації. Я прихильник того, щоб призначати капітана, щоб не футболісти обирали, а тренер призначає, Ярослав Галенко став капітаном, його помічник — Марат Даудов і Денис Притиковський».

У амбіціях головного тренера — перемагати. Він впевнений, що до сезону 2020/21 команда готова, хоча є над чим працювати: «Я думаю, що ми готові до сезону. Знову ж таки, хочеться покращити нашу гру, але на це потрібен час, півтора місяця недостатньо для того, щоб зробити її ідеальною, але напевно вона й не буде ідеальною тому, що все одно будуть якісь помилки і проблеми, які треба буде виправляти. Але достатньо того, щоб підготувати фізично і психологічно, і дуже важливою була та перемога на Кубку України, для того, щоб позитивно розпочати сезон. Особисто я хочу, щоб якнайшвидше у нас виходила хороша гра, і ми довели це нашим вболівальникам. Звичайно, в моїх амбіціях бути не в 8, 9, 10 місці, я хочу перемагати, і бажаю, щоб футболісти до цього прагнули. Ми будемо битися до кінця, показувати результат, будемо до цього йти в кожному матчі. Все-таки хочеться, щоб „Полісся“ було не в середині турнірної таблиці, а як можна вище, навіть у свій перший сезон Першої Ліги».

Сергій Шищенко каже, що «жовто-зелені» забезпечені усім необхідним, єдине чого потребують — це стадіон «Полісся», аби мати можливість грати домашні матчі: «Напевно є одна потреба, щоб ми грали на цьому стадіоні, і це напевно найважливіша, а так в принципі керівництво клубу, мер міста, і новий спонсор, роблять все для того, щоб футболісти відчували себе комфортно».

Півзахисник, а відтепер і помічник капітана команди, Марат Даудов розповідає, що команда задоволена грою та перемогою в першому офіційному матчі цього сезону, а ще запевняє, що «старий» склад команди дуже швидко порозумівся з новачками: «Враження, звичайно, хороші і приємні. Всі ми давно чекали на цю гру, і нарешті офіційну. Потрібна була лише перемога для того, щоб рухатися далі з впевненістю. Мікроклімат в команді хороший, багато нових гравців, але потихеньку ми всі починаємо розуміти один одного. Ще трохи часу в нас є, думаю, що все буде добре. У принципі деякі хлопці прийшли з тих, кого ми знаємо, багато хто був вже в команді. А новенькі швидко влилися у колектив, адже вони вже досвідчені гравці, ми і знали їх, і чули, тому не складно було знайти з ними спільну мову».

Фото

Партнери
ГЕНЕРАЛЬНИЙ / ЕКСКЛЮЗИВНИЙ
Медіапартнери