Наступна гра
Полісся
Буковина
25.09.2022 | 15:00 | Житомир
08.11.2017

Едуард Хавров: В міжсезоння хочемо не просто підсилитися, а повернути житомирських гравців

Повернення ФК “Полісся” у професійну лігу вийшло не таким простим. Після стартових матчів команда опинилася на дні турнірної таблиці, маючи в активі нуль очок і нуль забитих м'ячів. Але з появою нового головного тренера ситуація почала виправлятися. Едуард Хавров, разом із керівництвом клубу, міста та області, в короткі строки зуміли вивести ФК “Полісся” з піке та подарувати вболівальникам смак перемог. Хоча попереду — чимало роботи.

- Едуард Анатолійович, як ви потрапили в ФК Полісся?

- Після “Інгульця” півроку працював в дитячій школі “Іллічівця” з дітьми 2005 р.н. А в серпні отримав запрошення приїхати в Житомир. Не знаю, хто мене порадив. Були, також, інші кандидати, які також приїздили в Житомир, але цю роботу довірили мені. Поспілкувався з міським головою, губернатором, описав їм своє бачення побудови клубу, команди. Мабуть, їм це влаштувало більше. З цього і розпочалася моя співпраця з ФК “Полісся”.

- Раніше бували в Житомирі?

- Ні, для мене це нова точка на мапі.

- Які задачі перед вами поставили?

- Перед мною і командою ставилася задача до закінчення осінньої частини чемпіонату увійти в шістку групи А. На даний момент ми цю задачу виконуємо.

- На момент вашого приходу клуб був аутсайдером ІІ ліги. Були сумніви, що не справитесь?

Виходячи з того стану, в якому був клуб і турнірної ситуації сумніви були. Але не в мене, а у людей навколо клубу. Багато хто скептично відносився до можливості піднятися в шістку, коли в команди нуль перемог і нуль забитих м'ячів.

- А як щодо вас?

- В мене було бажання працювати. Тим паче, вже мав досвід роботи в команді другої ліги. Водночас, я бачив велике бажання виправити ситуацію у керівника клубу, губернатора, який захопився футболом. До цього я понад 10 років працював в стабільних умовах в структурі “Іллічівця”, де були створені всі умови для спокійної, планомірної роботи з молоддю, резервом, коли можна було спокійно планувати і не хвилюватися про поповнення команди. Ми плідно працювали з дитячою школою Маріуполя. В Житомирі була кардинально інша ситуація. І для мене це був новий виклик.

- З чого починали свою роботу?

- Найбільша проблема — дефіцит часу. Це була єдина складність, яку я бачив. Команда приймалася по ходу сезону, п'ять чи шість турів вже було зіграно. Більше ніж тиждень лишався до закриття трансферного вікна, а значить потрібно було швидко вирішувати питання з дозаявками. Тому доводилося запрошувати та переглядати футболістів, а паралельно готуватися до календарних ігор. Але, в якійсь мірі, нам всі ці задачі вдалося вирішити — і комплектацію складу і підготовку до ігор, і участь в чемпіонаті.

- Як підбирали футболістів?

- Так вийшло, що багатьох футболістів я знав, запросив і вони приїхали. Багатьох мені рекомендували. Ми переглянули багато гравців, рівень яких нас не влаштував. А ті, які прийшли в команду, були в різній формі. Хтось мав ігрову практику, в когось її не було. Дехто півроку був без ігрової практики. Тому довелося багато попрацювати.

- Наскільки задоволені нинішнім станом в команді?

- Вважаю, що мені вдалося посилити склад та трохи стабілізувати гру. І при цьому всьому добиватися результату. Звісно, через те, що на початковому етапі моєї роботи були відсутні такі поняття як зіграність, взаєморозуміння та інші компоненти, пов'язані із кількістю зіграних матчів, результат був “стрибаючим”. Були як хороші ігри, так і серія із негативним результатом. Хоча не завжди можна сказати, що ігри були погані. Це три поразки поспіль. З'явилася якась нервозність, невпевненість, особливо після другої гри з Тернополем, коли було створено багато гольових моментів, але не було реалізації. Після цих ігор на перший план вийшов психологічний момент. Це спілкування з гравцями, повернення їм впевненості в їх силах.

Останні ігри показують, що найголовніше, що зараз є — це, в першу чергу, характер. Команді вдавалось в іграх, які складалися для нас не надто вдало, переломити ситуацію. Вже проглядається якийсь малюнок гри. Але, звісно, до того стану, який би мене влаштовував, ще дуже далеко.

- Тобто команда буде підсилюватися в міжсезоння?

- Те, що зміни будуть — це природньо. Зрозуміло, що команда поки не повністю сформована. Тому ми будемо не просто брати футболістів, аби взяти, а підсилюватися створювати конкуренцію в середині команди. І це дозволить хлопцям, які зараз є, прогресувати.

Говорити про якусь конкретику зараз немає сенсу. Переговори ведуться. Багато футболістів виявляє бажання потрапити в нашу команду. Футбольний світ “тісний” і розмови, що у нас все стабільно, створюються всі умови для роботи, циркулюють у футбольному середовищі. Тому бажаючі є. Але в нас є бажання, в першу чергу, повернути в команду хлопців з Житомира та області. Це, в основному, футболісти, які виступають в Першій лізі. Над цим ми зараз більше всього працюємо.

- Вже можете назвати якісь прізвища?

- Якась конкретика буде лише після останнього туру в І лізі. Тим паче, що багато футболістів з тих, які виявили бажання прийти в команду зимою, будуть вирішувати це питання зі своїми теперішніми клубами. Бо в багатьох контракти до літа. І розривати їх потрібно буде на якихось взаємовигідних умовах. Одного бажання тут мало. Якщо керівництво таких клубів піде нам на зустріч і відпустить хлопців, будемо ними підсилюватися. Якщо ні, то будемо шукати якісь інші варіанти.

- Які позиції, на ваш погляд, потребують підсилення?

- Якщо говорити про проблемні позиції в клубі — то це всі позиції. Не обов'язково має бути саме підсилення. Потрібно просто створювати конкуренцію. На кожну позицію має бути мінімум два футболісти. На даний момент на багатьох позиціях цієї конкуренції немає. Тому будемо намагатися виправити ситуацію.

- Чи будуть якісь “відриті” перегляди гравців?

- На даний момент нас можуть підсилити лише футболісти Першої ліги. Не думаю, що це зможе зробити хтось, скажімо, з першості області. Тим паче, що подібний “відкритий” перегляд вже був в серпні, коли ми проглядали хлопців з області. Природньо, що нікого ми не відібрали. Тут ще є питання — де проглядати? Бо для тренувального процесу зимою в Житомирі немає ніяких умов. Нема полів, на яких можна було б тренуватися. Є зали, але це зовсім не те. Сподіваємося, що умови створять. Можливо, якщо вдасться десь провести турнір, де б можна було переглянути хлопців. Але, якщо чесно, сумніваюся, що їх кваліфікації вистачить, щоб не просто потрапити в команду, а підсилити її.

- Головним бомбардиром команди на сьогодні є Віктор Коровіков, якого клуб орендував до Нового Року. Які перспективи цього гравця залишитися в клубі?

- Ми будемо думати як вирішити цю ситуацію разом із Віктором та керівництвом Клубу. Як це буде виглядати - продовження оренди чи щось інше, поки не знаю. В нас ще є час на це. Я давно знаю Віктора. Вважаю, що він ще не розкрив свій потенціал. Після гарного початку пішов певний психологічний спад. Але в двох останніх матчах гравець, який виходить на заміну, забиває, приносить очки. Тому, думаю, в цього футболіста гарне майбутнє.

- Чи планується поповнення тренерського штабу?

- Ми над цим питанням теж думали. Зрозуміло, що одному тренеру важко працювати. Особливо під час зборів, в міжсезоння, коли зростуть обсяги роботи. Я думаю, буде підсилення тренерського штабу. Але поки не можу говорити про якусь конкретику.

- Які плани в команди на зимове міжсезоння?

- Така велика перерва шкодить тренувальному процесу, але на це ми повпливати не можемо. Остання гра у нас 12 листопада, наступна — 31 березня вже наступного року. Міжсезоння — практично 4,5 місяці. За такий час можна як багато чого зробити, так і багато втратити. В нас вже є програма підготовки, яка передбачає п'ять зборів. Поки якоїсь конкретики, де і як вони будуть проводитися, немає. Можу гарантувати, що команда буде працювати і працювати багато!

- А як щодо участі у турнірах в міжсезоння?

- Звісно, це теж буде. Футболісти мають не лише тренуватися, а й грати. Потрібно проглядати новачків. Проблема в тому, що у нас є бажання брати участь у певних турнірах, але поки немає інформації ні щодо дат їх проведення, ні цінової політики. Це все буде відомо десь до середини листопада.

- Минулого року команда починала рік з турніру Макарова. Як буде цього разу?

- Він проходить в не дуже зручні дати — стартує 14-16 січня. Це той час, коли команди лише виходять з відпустки. І одразу брати участь непідготовленим складом в турнірі, де будуть команди прем'єр-ліги, першої ліги, для яких чемпіонат розпочинається на місяць раніше. А значить їм треба раніше набирати ігрову форму. Тому поки думаємо над цим питанням. Але, скоріше ні, ніж так.

Партнери
ГЕНЕРАЛЬНИЙ / ЕКСКЛЮЗИВНИЙ
Медіапартнери